دلواپـس

اینجا مکانی است برای نوشتن از دلواپسی های یک انسان کاملا معمولی!

دلواپـس

اینجا مکانی است برای نوشتن از دلواپسی های یک انسان کاملا معمولی!

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

آخرین نظرات

۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

رئیس جمهور منتخب ِ "کمی بیش از نیمی از مردم" که از همان ابتدای آغاز به کار دولت، همانند رفقای سبزاندیشش توهم بیشمارپنداری راه عقلانیت را بر برخی رفتارهایش بسته بود در افاضاتی جدید از منتقدین سیاست های خود خواسته است به جهنم بروند. حرفی نیست! اگر قرار باشد امثال دکتر روحانی و تیر و طایفه ی فکری اش به بهشت بروند، قطعا جهنم را ترجیح خواهیم داد.

اما چرا یک مرد بالغ تحصیل کرده ی موجه سیاسی، با مو و محاسن سفید و عبایی بر دوش ریسک اهانت به بخشی از مردم خود را می پذیرد؟

دو جواب برای این پرسش وجود دارد:

1- ایشان حقیقتا باور کرده اند رای دهندگانشان قاطبه ی ملت هستند (که در این صورت باید بر ضریب هوشی ایشان افسوس خورد)

2- ایشان خوب میدانند که استفاده از چنین الفاظی چه خطراتی برای وجهه ی مردمی شان در پی دارد ولی علل و عواملی باعث شده تا ریسک این کار را بپذیرند.

شخصا به مورد دوم معتقدم:

  • افتضاح رای دادگاه لاهه به نفع طرف اماراتی و شکست ایران در پرونده ی کرسنت (طبق این رای، علاوه بر غرامت میلیاردی که ایران باید به طرف مقابل بپردازد، باید طبق مفاد قرارداد به مدت بیست و پنج سال گاز ایران با قیمتی ثابت به یک شرکت اماراتی با ماهیت اسرائیلی فروخته شود.)
  • سقوط هواپیما و از ریل خارج شدن دو قطار
  • وصول استیضاح وزیر فتنه گر علوم با پنجاه امضا
  • بی جواب بودن دولت و تیم مذاکره کننده در مقابل سوالات منتقدین توافق مضحک ژنو و ....

دکتر روحانی با یه سخنرانی تند تیتر بسیاری از خبرگزاری ها و نشریات را برای چند صباحی از موضوعات نگران کننده ی بالا، به اظهارنظر درخصوص توهین به منتقدین تغییر داد!

البته ایشان که پشتکار قابل تقدیری در سخت گرفتن به منتقدین مشفق و خیرخواه داخلی، و لبخند زدن به دشمنان و معاندین مکار را دارند قطعا راه فراری -ولو فرار به جلو- برای برون رفت از افتضاحاتی که نفس دولت را گرفته است پیدا خواهند کرد. اما تصور می کنم تا کنون متوجه شده باشند اداره ی مملکت به همان راحتی و سادگی که دوران تبلیغات گمان می کردند نیست!

اگر طاقتش را دارید متن زیر را با دقت مطالعه کنید:

اوج‌گیری آرمان «رابطه با غرب» و واقعیت «هواپیماهای زمین‌گیر ایرانی»  • تیتر نوشته "توضیحات" ولی شما بخوانید توجیهات روحانی درمورد استفاده از لفظ بزدل! (کلیک کنید)
  • دولت اگر کمی عزت نفس داشته باشد از صحبت های امروز رهبر استقبال می کند تا بیش از این ضایع نگردد!! (کلیک کنید)صالحه مسلمان
۲۲ مرداد ۹۳ ، ۱۷:۵۹ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۴ نظر